Jak se prosadit

Nedávno se česká delegace vypravila na model Evropského parlamentu do německého Berlína a měla šanci předvést své názory a rezoluce na půdě vládních institucí jednoho z největších hráčů v Evropské unii!

Jak se dá v komisích nebo na General Assembly prosadit a mít šanci také jet do nějaké jiné země možná i na mezinárodní Model of European Parliamnet? Snažte se nejdříve porozumět perspektivě, ze které vychází váš protivník. Buďte trpělivý a svůj dotaz/příspěvek pořádně promyslete, třeba ho na GA proberte s delegací, aby jste zbytečně nepromarnili svůj dotaz. Snažte se “myslet venku z krabičky”, najít nějakou zajímavou souvislost s jiným problémem, něco co lidi překvapí. Poslouchejte a snažte se jednotlivé nápady propojovat.

Jde ale jen o fakta, schopnost najít kompromis nebo zasadit jiné rezoluci smrtící úder nezpochybnitelným argumentem? I když můžete mít pravdu, je důležité to prodat! Mluvit nahlas, sebevědomě, stát zpříma, podívat se tomu druhému do očí a možná i připojit nějakou vtipnou poznámku. Když bude vidět, že si věříte, rázem máte polovinu práce za sebou!

– Adam Hoško (delegát na iMEP Tallinn a předseda komise na iMEP Paris)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *